تماس بگیرید ( 10 خط ) 22614800-021

گواهینامه ها

شورای عالی انفورماتیک و رتبه بندی آن چیست؟

به شرکت ها و موسساتی که در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری به ثبت قانونی رسیده باشند و موضوع فعالیت آن ها در اساسنامه صرفاَ در زمینه انفورماتیک باشد شرکت های انفورماتیکی گفته می شود. رتبه بندی شرکتهای انفورماتیک در واقع یک تقسیم ‌بندی کمی و کیفی در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور می باشد که در احراز صلاحیت شرکت‌ها برای تمامی پروژه‌های کامپیوتری از طریق شورای عالی انفورماتیک کشور یا معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای شرکت های انفورماتیکی صادر می گردد.

شایان ذکر است تا سال 84 دو پارامتر " میزان حقوق و دستمزد پرداختی شرکت ها به کارکنان " و " میانگین درآمد مشمول مالیاتی شرکت ها " عوامل تعیین کننده رتبه شرکت ها در شورای عالی انفورماتیک بودند اما بر اساس تغییرات اعمال شده در سال 90، عامل " رضایت مشتری " به عنوان سومین پارامتر تعیین رتبه بندی شرکت ها در نظر گرفته شد. 
رتبه بندی انفورماتیک به صورت ۱ تا ۷ بوده که در آن رتبه ۷ پایین ترین و رتبه ۱ بالاترین درجه را دارداتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در سال 1362 به نام اتحادیه صنف فروشندگان و تعمیرکاران ماشینهای اداری به شماره ثبت 34057 شکل گرفت. این اتحادیه در سال 1389 و با تغییرات تکنولوژی، پیشرفت علم فناوری اطلاعات و طبق ضوابط خاص مصوب در هیئت عالی نظارت درحال حاضر، در 9 رسته ذیل، ادامه فعالیت صنفی را بر عهده دارد.

  1. فروشندگی و ارائه خدمات اولیه رایانه، ماشین های اداری و لوازم مربوطه
  2. تولید، فروش و تعمیرات ماشین های اداری، رایانه و قطعات مربوطه
  3. دفتر فروش ماشینهای اداری و رایانه
  4. دفتر خدمات حضوری اینترنت (کافی نت)
  5. دفتر تولید، فروش و تعمیرات ماشین های اداری، رایانه و قطعات مربوطه
  6. فروش و تعمیر رایانه، ماشین های اداری و قطعات مربوطه
  7. تولید و توزیع انواع نرم افزارهای آماده (غیرسفارشی)
  8. خدمات کامپیوتری به صورت اینترنتی (غیرحضوری)
  9. خدمات نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتر

این اتحادیه در حال حاضر با چهار هزار عضو رایانه و ماشین های اداری به صورت عمده و خرده فروش در ردیف به روزترین و بزرگترین اتحادیه صنفی قرار دارد.

خدمات اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران به شش گروه: ثبت شکایات، صدور پروانه کسب، صدور کارت مباشرت، برگزاری کمیسیون ها و ارائه مجوز خدمات پس از فروش و گارانتی تعویض و تعمیر تقسیم می شود.